18 grudnia 2012r. w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych odbył się kiermasz ciast, który został zorganizowany z inicjatywy członków Samorządu Uczniowskiego.  Jego celem było pozyskanie środków finansowych na zakup prezentu dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Siewierzu.

Wszystkie smakołyki zostały  upieczone przez naszych uczniów. Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem, uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania i pokazali, że los innych, pokrzywdzonych przez życie dzieci nie jest im obojętny.

Udało nam się zebrać 530 zł.

Dzięki staraniom pani Sonii Borkowskiej pozyskaliśmy  dodatkowo dwóch sponsorów firmy: Thermal Ceramics Polska z Gliwic oraz Fornax Polska z Siewierza, którzy przekazali na nasz cel 600 zł.

Dwa dni później uczennice reprezentujące Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przekazały w ręce dzieci Rodzinnego Domu Dziecka konsolę do gier Xbox z czujnikiem Kinect, dwoma grami oraz paczką słodyczy.

Wychowankowie przyjęli nasz prezent z entuzjazmem, na ich twarzach zagościł uśmiech. Cieszymy się, że  dzięki nam będą mogli miło spędzać wolny czas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasza akcję.

Samorząd uczniowski.