Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły średniej zlokalizowanej w naszej gminie. 
❗Bądźmy lokalni❗
 
 

 

W dniach 22-27 marca uczniowie i nauczyciele ZSP w Wojkowicach Kościelnych uczestniczyli w spotkaniu projektowym Erasmus Plus „Let’s Break the Ice with School” wraz z nauczycielami i uczniami z Turcji, Bułgarii, Litwy, Łotwy i Chorwacji w szkole Colegiul Tehnic „Napoca” w Rumunii. W tych dniach nasi uczniowie zamieszkali u rodzin nauczycieli i uczniów ze szkoły partnerskiej, poznając rumuńską kulturę i zwyczaje.

Podczas tych kilku dni zaznajomiliśmy się z rumuńskim systemem edukacji, okonaliśmy wyboru logo naszego projektu, jak również przeanalizowaliśmy wyniki ankiet przeprowadzonych w naszych szkołach, a dotyczących rodzajów inteligencji oraz problemów i motywowania do nauki. Zadaniem uczniów było również przedstawienie swoich szkół i krajów podczas prezentacji multimedialnych, które przedstawili podczas pierwszego dnia wizyty.

Wizyta w Rumunii nie obejmowała tylko warsztatów i spotkań roboczych mieliśmy bowiem okazję zwiedzić urocze miasto Kluż-Napoka oraz uczestniczyliśmy w spotkaniu z zastępcą burmistrza w Urzędzie Miasta. Udaliśmy się na wycieczkę do kopalni soli w Turdzie, miasteczka Sighisoara, podziwialiśmy góry Apuseni i region Marisel-Belis-Rachitele. Poznaliśmy rumuńskie tańce narodowe przygotowane przez uczniów.

Pobyt w Rumunii był wspaniałą okazją do poznania historii, kultury i tradycji tego pięknego kraju. Dla uczniów był nowym doświadczeniem i wspaniałą okazją do porozumiewania się w języku angielskim. Mogli oni wykorzystać swoje umiejętności w praktyce. Oto wypowiedź Kingi, która uczestniczyła w wyjeździe do Kluż-Napoka:

Wyjazd do Rumunii był niezwykłym przeżyciem. Rodzina u której mieszkałam przyjęła nas bardzo ciepło. Zajęcia i wycieczki, które mieliśmy zorganizowane były bardzo interesujące. Nie było miejsca na nudę, gdyż co chwilę coś robiliśmy i mieliśmy zapewnioną rozrywkę. Poznałam wielu różnych ludzi, z którymi ciężko się było rozstać. Jedyny minus całego wyjazdu, był taki, że trwał zdecydowanie za krótko. Jednak jeśli miałabym możliwość ponownej takiej podróży, z całą pewnością bym się na to zdecydowała.