Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie uczęszczający na zajęcia do świetlicy szkolnej podczas zajęć realizują program edukacyjny MegaMisja.

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Zajęcia motywują dzieci do wspólnej zabawy i aktywności. Dzieci pomagają bohaterom Cyfrowego Laboratorium: Julce i Kubie naprawić szkody wyrządzone przez Psotnika i dzięki temu zdobywają wiedzę i umiejętności dotyczące korzystania z mediów. Zajęcia rozpoczęliśmy od miesiąca września. Już po czterech pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się już m.in. jak:  porządkować i segregować oraz znajdować wiarygodne źródła informacji. Podczas następnych zajęć będziemy się uczyć jak: bezpiecznie korzystać z mediów, chronić swojej prywatności w sieci, przestrzegać praw autorskich, oraz poznawać zasady skutecznej  i kulturalnej komunikacji. Udział w zajęciach to mądra nauka przez zabawę rozwijająca kompetencje cyfrowe dzieci, przygotowując je do życia w środowisku informacyjnym.
Za swoją pracę dzieci zdobywają punkty oraz nagrody, które będą wykorzystywane  podczas zajęć. Walczymy o materiały plastyczne, tablet,  książki i gry..
Sprawozdania dotyczące realizacji programu są dostępne na stronie programu MegaMisji:  https://platforma.megamisja.pl
Organizatorem programu jest Fundacja Orange #MegaMisja. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Cyfryzacji, a  honorowym ambasadorem jest  autor książek dla dzieci - Grzegorz Kasdepke.
W naszej szkole zajęcia z MegaMisji odbywają się we wtorki oraz czwartki  na siódmej godzinie lekcyjnej.
Lider świetlicy szkolnej: Dorota Bańdura