Realizując innowację pedagogiczną ”Akademia Ekologiczna” postanowiliśmy przeprowadzić konkurs pod nazwą „Na śmieci nie ma rady przetwarzajmy więc odpady”. Akcję tę zorganizowaliśmy dodatkowo, gdyż wcześniej nie była ona ujęta w programie. Celem akcji było pokazanie jak dużo odpadów produkujemy na co dzień i uzmysłowić wszystkim, że to wielki problem. Jednocześnie chcieliśmy pokazać wszystkim jak ważne jest segregowanie odpadów oraz ograniczanie ich produkcji, gdyż nikt nie chciałby mieszkać w pobliżu wysypiska śmieci. Konkurs składał się z dwóch części: 1) po pierwsze polegał na zrobieniu jak największego i najciekawszego robota wykonanego z odpadów (surowców wtórnych). I miejsce zajęli uczniowie kl. IVa – Szymon Naglik, Mateusz Olszewski, Szymon Landecki i Patryk Filipczyk; II miejsce uczennice klasy V – Paulina Gęgotek, Katarzyna Młynarska i Monika Widawska; III miejsce zdobyły uczennice klasy I gimnazjum – Agata Płaskocińska i Karolina Kijanka. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, uczniowie zrobili w sumie 22 ekoroboty. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. 2)po drugie: zbiórka puszek, które następnie sprzedano a pieniądze przeznaczono na nagrody. Klasa III SP, która zebrała największą ilość puszek otrzymała nagrody i dyplomy. II miejsce zdobyła klasa V, a III miejsce klasa I G. Łącznie zebrano 63 kg puszek.