By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych wzięli udział w internetowym konkursie pt. „Dyplomacja i sprawy międzynarodowe”. Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie i Fundację Wspomagania Wsi i był przeznaczony dla uczniów znajdujących się w miejscowościach do 20 000 mieszkańców. Celem konkursu było podniesienie wiedzy uczestników o dyplomacji i sprawach międzynarodowych, zainteresowanie tymi zagadnieniami oraz zachęcenie ich do korzystania z Internetu w celu wyszukiwania informacji. Pytania dotyczyły m.in. NATO (organy, stosunki Polska – NATO, rozszerzenie NATO, historia NATO), prawa międzynarodowego, stosunków międzynarodowych i protokołu dyplomatycznego.

Uczniowie zainteresowani konkursem oraz jego tematyką na lekcji wiedzy o społeczeństwie wspólnie z nauczycielem panią mgr Urszulą Warmuz zarejestrowali się na stronie konkursu http://www.konkursdyplomacja.org.

Konkurs składa się z trzech etapów (rund). W dwóch rundach uczestnicy odpowiadają na pytania (test wielokrotnego wyboru) podane na stronie internetowej konkursu. Trzecia runda konkursu jest dla 30 laureatów i będzie polegała na wzięciu udziału w symulacji obrad Rady Północnoatlantyckiego podczas kilkudniowego pobytu w Warszawie. Uczestnicy będą mieli możliwość wymiany informacji i dyskusji miedzy sobą oraz z innymi zainteresowanymi osobami. Zainteresowanie konkursem było duże. 12 stycznia 2009 roku zostały ogłoszone wyniki pierwszej rundy, uczniowie z naszej szkoły Kamil Kajdas, Dawid Kośmider i Żaneta Wikarek zakwalifikowali się do drugiej rundy. Znaleźli się oni w gronie 150 uczniów najlepszych z Polski. Gratulujemy wygranym.

kółko historyczne