By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

W lutym tego roku nasza szkoła złożyła wniosek do Narodowej Agencji Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Wniosek złożyliśmy wraz z 4 innymi szkołami z Europy: z Hiszpanii, Francji, Turcji i Włoch. Długo czekaliśmy na wyniki rundy selekcyjnej, aż wreszcie 9 lipca pojawiła się lista szkół zaakceptowanych. Znaleźliśmy się na tej liście, dlatego wspólnie z w/w szkołami od września 2009r. do czerwca 2011r. będziemy realizować projekt pt. „Poznając siebie nawzajem poznajemy Europę”.

W ramach tego projektu poznamy nasze kraje, miejscowości i szkoły, zaznajomimy się z kulturą, tradycją i obyczajami Hiszpanii, Francji, Turcji i Włoch. Poznamy m.in. ich przyrodę, kuchnię, gry i zabawy sportowe, piosenki itp. Językiem projektu będzie język angielski, co pozwoli rozwijać umiejętności posługiwania się tym językiem na co dzień. Będziemy mieć również możliwość nauczenia się podstawowych zwrotów i słownictwa w języku hiszpańskim, francuskim, tureckim i włoskim. Odwiedzimy te kraje i będziemy gościć ich przedstawicieli w naszej szkole. Cała społeczność szkolna będzie miała okazję włączyć się w poszczególne zadania i projekty, które będziemy realizować przez najbliższe dwa lata.

Realizując ten projekt wspólnie z krajami partnerskimi stworzymy:

1. Tablicę informacyjną Comeniusa na temat krajów partnerskich.
    2. Prezentacje, wystawy instytucji partnerskich.
    3. Pocztówki ze zdjęciami każdego miasta, które roześlemy do wszystkich szkół.
    4. Plakaty z danymi i zdjęciami na temat fauny i flory naszych miejscowości.
    5. Trasę spacerową po okolicy.
    6. Mapę pogody.
    7. Książkę kucharską z tradycyjnymi przepisami.
    8. Wielojęzykowy słownik obrazkowy na temat jedzenia.
    9. Kalendarz Świąt.
    10. Zestaw tradycyjnych gier i piosenek.
    11. Elektroniczny przewodnik turystyczny po naszych miejscowościach.
    12. Płytę CD ze zdjęciami z wizyt w krajach partnerskich.

Comenius - jeden z czterech programów sektorowych Programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme) wspiera finansowo oraz merytorycznie:

• partnerską współpracę europejskich placówek edukacyjnych (polegającą na realizacji wspólnego projektu);
  • uczestnictwo nauczycieli w kursach doskonalenia zawodowego;
  • przygotowanie do pracy przyszłych nauczycieli (poprzez umożliwienie im odbycia stażu w roli asystenta).
  • wymianę uczniów i kadry;

Cele szczegółowe Programu Comenius:

• rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich oraz zrozumienia jej wartości;
  • pomaganie młodym ludziom w nabyciu podstawowych umiejętności i kompetencji życiowych niezbędnych dla rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego.

Cele operacyjne Programu Comenius:

• poprawa pod względem jakościowym i ilościowym mobilności, w której uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich;
  • poprawa pod względem jakościowym i ilościowym partnerstw pomiędzy szkołami z różnych państw członkowskich, tak aby objąć wspólnymi działaniami oświatowymi w okresie trwania programu przynajmniej 3 miliony uczniów;
  • zachęcanie do nauki nowożytnych języków obcych;
  • wspieranie tworzenia innowacyjnych i opartych na TIK treści, usług, metodologii uczenia oraz praktyk w zakresie uczenia się przez całe życie;
  • wzmacnianie jakości i wymiaru europejskiego kształcenia nauczycieli;
  • wspieranie poprawy metod dydaktycznych i zarządzania.