By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

W dniu 17 marca 2008r. w naszej gminie po raz kolejny odbył się Rejonowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Trzeci  raz zaszczyt organizacji tych zawodów przypadł Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu w Wojkowicach Kościelnych.

Uczestnikami tego turnieju były drużyny, które zajęły trzy pierwsze miejsca na zawodach powiatowych (okręg będziński) i trzy najlepsze drużyny z miasta Dąbrowy Górniczej.

Do rywalizacji szkół podstawowych przystąpiły: w kategorii dziewcząt szkoły podstawowe nr 2, 8 i 27 z Dąbrowy Górniczej. Nasz powiat reprezentowany był przez SP 2 z Będzina, SP 2 z Czeladzi oraz reprezentantki naszej gminy tj. uczennice z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Żelisławic pod opieką p. Elżbiety Rucińskiej; w kategorii chłopców udział wzięły szkoły podstawowe nr 2, 21 i Zespół Szkół Muzycznych z Dąbrowy Górniczej, powiat będziński reprezentowały SP 2 Będzin, SP 3 Czeladź i uczniowie z Wojkowic Kościelnych pod opieką p. Sonii Borkowskiej.

Szkoły podstawowe rozpoczęły rywalizację o godzinie 9.00. Po trzech godzinach zmagań i zaciętej rywalizacji zawody szkół podstawowych zakończono. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie szkół z naszej gminy. W kategorii dziewcząt uczennice z Żelisławic (Sylwia Syrek – I miejsce indywidualnie i Martyna Syrek – III miejsce indywidualnie) , okazały się bezkonkurencyjne zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i tym samym zagwarantowały sobie udział w zawodach wojewódzkich. W kategorii chłopców uczniowie z Wojkowic Kościelnych (Dawid Kośmider – III miejsce indywidualnie i Nowara Piotr), również odnieśli sukces zajmując drugie miejsce drużynowo.

Po zakończeniu rywalizacji szkół podstawowych do turnieju przystąpili uczniowie gimnazjów. Nasza gmina reprezentowana była przez uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Wojkowic Kościelnych (w kategorii chłopców) pod opieką p. Krzysztofa Wypióra, w kategorii dziewcząt reprezentowały naszą gminę uczennice z Zespołu Szkół z Brudzowic pod opieką p. Rafała Wieji. Pozostałe gimnazja biorące udział to: w kategorii chłopców gimnazjum nr 4 w Będzinie, nr 2 w Czeladzi, nr 4 i nr 10 z Dąbrowy Górniczej oraz Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Dąbrowy Górniczej natomiast w kategorii dziewcząt: Gimnazjum nr 2 w Czeladzi, nr 4 i nr 10 w Dąbrowie Górniczej i  Gimnazjum w Mierzęcicach.  Po niezwykle zaciętej rywalizacji uczennice z Brudzowic (Katarzyna Dymarska i Karolina Duda) zajęły czwarte miejsce. Natomiast uczniowie z Wojkowic Kościelnych (Gracjan Sikora – I miejsce indywidualnie i Sebastian Mehlich) zajęli ostatecznie trzecie miejsce, przegrywając pechowo zaledwie jednym punktem walkę o pierwsze miejsce.

Poniżej zestawienie wyników rywalizacji w/w zawodów.

Szkoły Podstawowe
Kategoria dziewcząt

Klasyfikacja indywidualna

1. Sylwia Syrek (ZS w Żelisławicach)

2. Magdalena Radomska (SP nr 2 w Czeladzi)

3. Martyna Syrek (ZS w Żelisławicach)

1. ZSP w Żelisławicach

2. SP nr 2 w Czeladzi

3. SP nr 2 w Dąbrowie Górniczej

Kategoria chłopców

Klasyfikacja indywidualna

1. Artur Dworniczak (SP nr 2 w Będzinie)

2. Michał Szpargała (SP nr 2 w Będzinie)

3. Dawid Kośmider (ZSP w Wojkowicach Kość.)

1. SP nr 2 w Będzinie

2. ZSP w Wojkowicach Kościelnych

3. ZSM w Dąbrowie Górniczej

Gimnazja
Kategoria dziewcząt

Klasyfikacja indywidualna.

1. Adrianna Wiltos (Gimn. nr 4 w Dąbrowie  Górniczej)

2. Patrycja Kolonko (Gimn. nr 4 w Dąbrowie Górniczej)

3. Magdalena Polak (Gimn. w Mierzęcicach)

1. Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej

2. Gimnazjum nr 10 w Dąbrowie Górniczej

3. Gimnazjum nr 2 w Czeladzi.

Kategoria chłopców

Klasyfikacja indywidualna

1. Gracjan Sikora (ZSP w Wojkowicach Kość.)

2. Adrian Klama (Gimn. nr 4 w Będzinie)

3. Krzysztof Cichoń (OSW w Dąbrowie Górniczej)

1. Gimnazjum nr 4 w Będzinie

2. Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej