Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

Nasza szkoła

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

W tym roku obchodzimy 150. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO. Nasza szkoła również włączyła się w te obchody. Od stycznia w naszej placówce organizowanych było wiele inicjatyw. Pierwszą z nich był projekt fotograficzny – „Powstanie styczniowe w obiektywie”, o którym już pisaliśmy wcześniej. Zainteresowanych oraz tych, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć zdjęć odsyłamy do artykułu i galerii zdjęć na stronie www.zspwk.edu.pl.

Kolejny projekt, to gazetka o tematyce powstania styczniowego. Znalazły się na niej najważniejsze informacje, ciekawostki oraz obrazy Artura Grottgera. Dzięki gazetce mogliśmy poczytać w czasie przerw śródlekcyjnych informacje dotyczące powstania styczniowego.

11 kwietnia 2013 r. nasza szkoła włączyła się do obchodów - „Tygodnia wiedzy pamięci o powstaniu styczniowym”.  Z tej okazji zorganizowała akademię. Uczniowie – Paulina Gęgotek, Ola Kwiatkowska, Milena Chosta, Klaudia Peniak, Zuzia Matyńska, Oliwia Gala, Oliwia Reda i Dominika Kubica przygotowali montaż słowno – muzyczny oraz prezentacje multimedialne przy wsparciu pani Katarzyny Redy, Mariusza Torbusa i Urszuli Warmuz. Natomiast o nagłośnienie zadbali: Kacper Gawor, Mateusz Niedbał i Błażej Kachniarz. Była to również okazja podsumowania konkursów, w których braliśmy udział, a organizatorem ich był Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu im. Leona Korusiewicza. W konkursie plastycznym „Powstanie styczniowe – w wyobraźni dziecka” -  II miejsce zajęła Karolina Ból, wyróżnienie – Kinga Gawron, Weronika Habińska, Dagmara Białas, Szymon Hetmańczyk, w konkursie literackim „Jeden dzień z życia powstańca” - I miejsce Julia Oziębło, wyróżnienie – Patryk Banasiak,  Natalia Białas, Zuzanna Pudo, a w konkursie multimedialnym „Powstanie styczniowe – multimedialna podróż w głąb historii” - II miejsce Magdalena Białas, wyróżnienie – Klaudia Peniak, Agnieszka Ryzińska. Pani dyrektor Aleksandra Młynarska z wicedyrektorem panem Robertem Machurą wręczyli nagrody i pogratulowali zwycięstwa. My również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do w/w konkursów przygotowały panie: Monika Sułkowska, Anastazja Gajewska, Katarzyna Reda, Wioletta Drygalak i Urszula Warmuz. 
Na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się turnieje oraz mecze, w których grali: „Powstańcy przeciwko Moskalom”. Wyniki meczu oraz wygrana przechodziła z jednych na drugich, było sporo emocji i walki do końca. O dobrą zabawę i ducha walki na boisku zadbała pani Sonia Borkowska.
Zainteresowani uczniowie tematyką powstania styczniowego obejrzeli również film pt. „Szwadron”.

W sobotę tj. 13 kwietnia 2013 r. nasi uczniowie wzięli udział w I Siewierskiej Grze Ulicznej dla dzieci i młodzieży. W kategorii szkoły podstawowe klasy I – III – nasi uczniowie zajęli III miejsce w składzie: Magdalena Giełda, Dominika Kubica, Konrad Sobusik, Kacper Kopeć, w kategorii szkoły podstawowe klasy IV – VI – III miejsce – Wiktoria Zawistowska, Patryk Banasiak, Adam Chwist, Kacper Barczyk, w kategorii gimnazjum i liceum – II miejsce dla Weroniki Domagały, Patryka Filipczyka, Szymona Landeckiego. Opiekę nad uczniami w czasie gry pełnili: Anastazja Gajewska, Urszula Warmuz i Tomasz Bratek.

Natomiast w niedzielę przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystych gminnych obchodach 150. ROCZNICY POWSTANIA STYCZNIOWEGO.

Podsumowując był to bardzo ciekawy i interesujący tydzień. Wielu z nas pogłębiło wiedzę na temat powstania styczniowego, wzięło udział w różnych konkursach. Każdy uczeń naszej szkoły był zaangażowany i  miał możliwość wzięcia udział w różnych projektach i inicjatywach. Była to fajna lekcja historii i patriotyzmu.


Red. kółko dziennikarskie

{morfeo 148}

{morfeo 136}