By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

Niegdyś toszecki Zamek był ogromną, okazałą budowlą. Niestety do dziś przetrwała jedynie niewielka część zabudowań. Jednak mimo zniszczeń, jakie poczyniły liczne pożary oraz upływ czasu jest to wspaniałe miejsce do zwiedzenia i poznania historii.

Najciekawszym obiektem Zamku jest wysoka baszta widokowa, która zaprasza turystów, by obejrzeć piękny widok ziemi toszeckiej. Zobaczyliśmy  teatrzyk kukiełkowy opowiadający legendę o "złotej kaczce" oraz w ciemni sali bez okien spotkaliśmy się z duchem białej damy. Jak powiada legenda - na odważnych czeka ukryty w podziemiach skarb - złota kaczka. Może ją odnaleźć tylko ten, kto urodził się w niedzielę w dzień Wielkie Nocy i zna przy tym wszystkim rytuałem przypisane zaklęcia.

Jedną z atrakcji było pieczenie kiełbasek na dziedzińcu średniowiecznego zamku, następnie zakupiliśmy pamiątki, zwiedziliśmy rynek miasta.

W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy II, IV i V Szkoły Podstawowej, a ich opiekunami były panie: Anastazja Gajewska, Wioletta Drygalak , Marta Mizerska i Urszula Warmuz.

Red. Kółko dziennikarskie