By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

Uczniowie Szkoły Podstawowej – klasa IV, V, VIA, VIB,  uczestniczyli w warsztatach filmowych na temat – „Małe porządki w świecie filmu – poznajemy gatunki filmowe”. Jest to projekt realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w zakresie edukacji medialnej.

W czasie lekcji uczniowie poznali pojęcie rodzaju filmowego i główne rodzaje filmowe. Dowiedzieli się czym charakteryzują się filmy fabularne. Poznali pojęcie fabuły i fikcji. Nauczyli się określać filmy łączące cechy różnych rodzajów filmowych. Lekcja była efektem współpracy Kingi Cesarz – filmoznawczyni absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Marcina Pieńkowskiego – Filmoznawcy i krytyka filmowego, absolwenta Uniwersytetu Łódzkiego. Lekcja była przygotowana w oparciu o podstawę programową kształcenia ogólnego w szkole podstawowej.

Po warsztatach uczniowie wzięli udział w potrójnym seansie filmowym. Każdy z filmów przedstawiał po jednym z głównych gatunków filmowych. Najpierw odbyła się projekcja filmu pt. „Gramy do końca!” z gatunku dokument. Film opowiadał prawdziwą historię grupki dzieci z Grecji, które postanowiły poprosić burmistrza swojego miasta o wybudowanie boiska w ich okolicy. Film ten bardzo spodobał się wszystkim uczniom. Następnie obejrzeli obraz „Piotruś i wilk”, należący do gatunku animacja. Nagrodzony Oscarem w 2008 roku film opowiadał historię chłopca - Piotrka - który spróbował złapać wilka. Kolejnym i ostatnim seansem była fabuła „Kamera! I akcja!”. Była to opowieść o chłopcu, który uciekał od rodzinnych problemów znajdując sobie wiele zainteresowań. Ten film także spodobał się wszystkim, dzięki połączeniu w nim  humoru i elementów dramatu.

Warsztaty odbyły się na Uniwersytecie Śląskim – Wydział Nauk o Ziemi w Sosnowcu. Warsztaty i pokaz filmów skończył się około godziny 12:00. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To była naprawdę udana wycieczka i mam nadzieję, że będzie takich więcej.
Opiekunami były pani Wioletta Drygalak, pani Urszula Warmuz, pani Joanna Jakubczak i pani Małgorzata Sikora.

Red. kółko dziennikarskie