By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

Spotkanie z Panią sędzią Anną Marią Wesołowską.

14 grudnia 2010 r. uczniowie kółka dziennikarskiego z panią Urszulą Warmuz skorzystali z zaproszenia z zaprzyjaźnionego liceum będzińskiego – III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Będzinie. Wzięli oni udział w konferencji pod hasłem „Świadomie żyję, świadomie wybieram” – edukacja prawna młodzieży. Gościem specjalnym spotkania była Pani sędzia Anna Maria Wesołowska.
Pani sędzia jest orędowniczką edukacji prawnej młodzieży. Była pomysłodawczynią takich projektów, jak lekcje w sądzie, wspierała osoby i instytucje, które dostarczały dzieciom i młodzieży w sposób realny wiedzy o prawie i pozwalały uczyć się prawa w praktyce.

Wykład zrobił na nas ogromne wrażenie. Nie tylko z zaciekawieniem słuchaliśmy Pani sędzi, ale także zadawaliśmy mądre pytania, na które bardzo wnikliwie odpowiadała prelegentka. Pani sędzia Anna Maria Wesołowska okazała się świetnym partnerem do dyskusji, wrażliwym, doświadczonym i zainteresowanym losem młodych ludzi.
Oprócz pamiątkowych zdjęć, zakupiliśmy również książkę z autografem Pani sędzi – „Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny”.
Druga część spotkania była przeznaczona dla dyrektorów szkół, pedagogów, psychologów, władz powiatowych i miejskich oraz innych Gości, których praca wiąże się z wychowaniem młodzieży lub przeciwdziałaniem zagrożeniom. Naszą szkołę reprezentowali Pan wicedyrektor Robert Machura i Pani pedagog Hanna Urbańczyk.

Red. kółko dziennikarskie