By radość kolędy w sercach naszych była.

Wieczór Kolęd

16 września 2016 r. I my świat sprzątamy!!!

Sprzątanie Świata

Występy z okazji Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Występy

Szukasz szkoły? Nasza szkoła jest dla Ciebie!!!

Dzień Papieski w tym roku obchodzony był w dniu 9 października, w niedzielę poprzedzającą 33. rocznice wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową.  Tegoroczne obchody XI Dnia Papieskiego miały szczególny charakter ze względu na uroczystość wyniesienia Papieża Polaka do chwały ołtarzy. Dzień Papieski był etapem dziękczynnym za łaskę życia i dzieła polskiego Papieża.

Podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny Jan Paweł II wypowiedział w Kalwarii  Zebrzydowskiej „najistotniejsze orędzie” – wezwanie do modlitwy: „Trzeba się zawsze modlić, a nigdy nie ustawać, powiedział Pan Jezus. Módlcie się i kształtujcie poprzez modlitwę swoje życie."

Dla nas Jan Paweł II jest Wielkim Polakiem, ojcem, nauczycielem i przyjacielem, pamiętamy jego słowa, modlitwę.

Słowa Jana Pawła II …

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.

Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.

Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali.

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób "twórcą siebie samego".

Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość.

Jak co roku nasza szkoła w tym dniu przygotowała akademię – modlitwę, w kościele św. Marcina w Wojkowicach Kościelnych. Przygotowaliśmy również gazetkę z tej okazji.

Akademię przygotowała młodzież szkolna oraz absolwenci naszej szkoły pod opieką Pani katechetki Ewy Kyrcz oraz Pani Wioletty Drygalak i Pani Urszuli Warmuz.

Red. Kółko dziennikarskie