„Święta Bożego Narodzenia – najcieplejsze, choć w samym środku zimy, to czas kiedy przypominamy sobie o prezentach i tymi prezentami obdarowujemy się  nawzajem (...) jednak nic nie zastąpi  wspólnego kolędowania, to coś takiego, kiedy nawet ci którzy nie śpiewają – śpiewają…”

14 stycznia 2016r. o godz. 17.00 rozpoczął się Uroczysty Wieczór Kolęd, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. W pięknej scenerii i niezwykłej atmosferze odbyło się wyjątkowe spotkanie rodziców, dzieci, społeczności lokalnej i wszystkich przyjaciół szkoły. Pani Dyrektor Aleksandra Młynarska powitała wszystkich  gości  i  zaprosiła do współnego kolędowania. Tak rozległy się dźwięki pięknych kolęd i pastorałek. Tegoroczne spotkanie przeplecione było uniwersalnymi treściami zaczerpniętymi z  „Małego Księcia” Antoinego de Saint-Exupéry. Byśmy nigdy nie czuli się samotni wśród ludzi, by nigdy nie brakowało nam czasu dla naszych bliskich- bo to czas, który im poświęcamy czyni ich tak ważnymi. To treści, które bardzo dobrze wpisują sie w realną rzeczywistość, kiedy brak czasu i szybkie tempo dominuje nasze życie. Bardzo liczna grupa młodych artystów, złożona z młodszych i starszych uczniów szkoły z ogromnym zaangażowaniem i radością z Bożego Narodzenia koncertowała dla swoich rodzin i przyjaciół. Wspólne kolędowanie to już tradycja naszej szkoły, bowiem corocznie całe środowisko lokalne czeka na to spotkanie. Uczniowie szkolnego chóru  zaprezentowali jak co roku piękny kolędowy repertuar śpiewając znane i mniej znane kolędy i pastorałki w nowych aranżacjach. Zespół fletowy i instrumentaliści pięknie zaprezentowali instrumentalne wersje bożonarodzeniowych utworów i ich nastrojowy charakter. Gościnnie uświetniły koncert uczennice Zespołu Szkół w Siewierzu: Amelia Machura i Amelia Wyszyńska oraz absolwentki naszej szkoły: Aleksandra  Chylak i Aleksandra Szkoda. Była to  dobra okazja by spotkać się razem, spędzić miło wieczór, a przede wszystkim zakosztować wspaniałych doznań artystycznych  i  kulinarnych.  Wszyscy  goście wspólnie z młodzieżą szkolną śpiewali kolędy korzystając  z przygotowanych na tę okoliczność  śpiewników, które jak co roku są miłą pamiątką tego spotkania. Bardzo wysoki poziom prezentowanych utworów podkreślił Burmistrza MiG Siewierz  Pan Zdzisław Banaś, który wraz z Zastępcą Burmistrza Panem Dariuszem Waluszczykiem corocznie przy tej okazji spotyka się z nami. Wśród zaproszonych gości byli Dyrektorzy okolicznych placówek oświatowych i kulturalnych, Radni naszej gminy i Ksiądz Proboszcz Stanisław Pala, który z dumą i wzruszeniem spoglądał na rozśpiewaną młodzież. Pięknym jest zwyczaj takich spotkań, bowiem pozwala nam na chwilę zatrzymać się w tym zagonionym  świecie. Uroczystość ta na stałe wpisała się w lokalny kalendarz  artystyczny i już dziś  wszyscy czekają na następne kolędowe spotkania- po to „By radość kolędy w sercach naszych była.” jak zapowiadało hasło tego wieczoru. Święta Bożego Narodzenia mogą trwać cały rok, a wraz z nimi miłość, dobroć, nadzieja nowa-nadzieja, że wszystko będzie dobrze. Do zobaczenia za rok!