1 czerwca 2011 roku, na terenie rosarium Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbyło się uroczyste „Śniadanie Mistrzów”.

Była to impreza zorganizowana przez Śląskiego Kuratora Oświaty - Stanisława Fabera i Wojewodę Śląskiego - Zygmunta Łukaszczyka specjalnie dla Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Oprócz życzeń z okazji Dnia Dziecka, zgromadzeni uczniowie usłyszeli także wiele ciepłych słów gratulacji oraz zachęty do dalszego zdobywania wiedzy, ponieważ, jak mówił Pan Zygmunt Łukaszczyk, inwestycja w człowieka, jego wychowanie edukację jest najbardziej opłacalna.

Po kilku krótkich przemówieniach nadszedł czas na najważniejszy punkt programu – wspólne śniadanie, które Laureaci zjedli na świeżym powietrzu, oglądając ciekawe występy lokalnych gwiazd.

Zagrała orkiestra dęta, Big Band oraz gwiazda imprezy – Raisa Misztela, wokalista i nauczycielka języka rosyjskiego w jednej osobie.

Oprócz jej piosenek, spotkanie uświetniały także żarty prowadzącego, prezentacje szkół ponadgimnazjalnych oraz konkurs plastyczny.

Po południu dyrektor WPKiW zaprosił wszystkich Laureatów, wraz z opiekunami, do Wesołego Miasteczka, gdzie mogli bawić się wspólnie i korzystać z licznych atrakcji aż do wieczora.

„Śniadanie Mistrzów” z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.

W nagrodę za czas i zaangażowanie poświęcone na naukę miałem tam okazję spędzić wesołe i beztroskie chwile.

Takie momenty jak ten utwierdzają mnie w przekonaniu, że warto było uczyć się i pracować na sukces, jakim było uzyskanie tytułu Laureata Konkursu Przedmiotowego z Biologii oraz Finalisty Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie.


Kamil Kajdas

Uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Wojkowicach Kościelnych