22 marca 2017r. odbyły się przesłuchania konkursowe XI Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz. W godzinach porannych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych pojawiło się wielu młodych artystów, którzy zgłosili się do naszego konkursu. Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe. W I kategorii wiekowej zaprezentowali się uczniowie z klasy I-III SP, natomiast w II kategorii wiekowej wystąpili uczniowie klas IV – VI.  Jury, w składzie Damian Dawczyński, Katarzyna Dyrda, Aleksandra Machura, Mariusz Naglik oraz Katarzyna Waluszczyk, oceniało dobór repertuaru, walory wokalne,  wymowę,  interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury miało bardzo trudne zadanie ponieważ w tym roku przybyło do naszej szkoły 60 podmiotów wykonawczych, a wszyscy młodzi artyści reprezentowali bardzo wysoki poziom. Ze względu na dużą liczbę uczestników tegoroczna XI edycja festiwalu została podzielona na dwa spotkania. Pierwszym spotkaniem były przesłuchania konkursowe, a następnie 30 marca odbędzie się Koncert Galowy, na który zaprosiliśmy finalistów i oficjalnie ogłosimy werdykt Jury. Nasz konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i z roku na rok przybywa liczba uczestników, którzy chcą zaprezentować się w naszej szkole. To właśnie piosenka angielska sprawiła, iż tak duże grono naszych rówieśników z całego regionu miało okazję odwiedzić naszą szkołę, a my mieliśmy okazję nawiązać wiele nowych znajomości.