4 stycznia po raz drugi odwiedził nasze przedszkole Teatr „O Rety”. Dzieci tym razem obejrzały przedstawienie zatytułowane „Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas”.

To historia, pewnego młodego chłopca, który ma ogromne zmartwienie, jego rodzice cały czas są zajęci i nie mają czasu, żeby się z nim pobawić. Krzyś za pomocą magicznego kufra przenosi się w swojej wyobraźni do dziwnego miejsca krainy „beztroski”. Na miejscu okazuje się, że jego rodzice trafili do krainy, w której panuje czarownica Tempora i to ona zabiera czas wszystkim rodzicom. Przedszkolaki, wraz z bohaterami teatrzyku znalazły klucz, żeby odkręcić nim zegar, nadający tak szybkie tempo życia dorosłych. Udało im się zatrzymać mechanizm i uratować rodziców z rąk czarownicy, aby mieli już więcej czasu dla swoich dzieci.

Choć akcja przedstawienia rozgrywa się w magicznym świecie, przez metaforę spektakl opowiada o współczesności, gdzie każdy gdzieś się spieszy, a dobra materialne przesłaniają rzeczy naprawdę istotne. Pokazuje też dzieciom, że czasami ważniejszy od nowej zabawki jest czas spędzony z rodzicami.

Pełna humoru i dodatkowych atrakcji historia sprawiła, że dzieci z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzach oglądały przedstawienie.