9 maja 2016 roku  o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu, odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”. W konkursie wzięli  udział uczniowie z klas trzecich wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie. Konkurs przebiegł zgodnie z regulaminem. Uczniowie rozwiązywali zadania dostosowane do wiadomości szkolnych, ale wymagające logicznego myślenia. Pracowali wytrwale. Z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników.

Wicemistrzem matematyki klas III został nasz uczeń Jakub Cyba  (opiekun Anastazja Gajewska).

Wyróżnienie otrzymał nasz uczeń Oliwier Łukasik (opiekun Anastazja Gajewska).

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy  pozostali uczestnicy konkursu – dyplomy. Nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów do konkursu także otrzymali dyplomy za rozbudzanie zainteresowań uczniów i inspirowanie do zgłębiania wiedzy matematycznej.  Gratulujemy.