Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bezustanku zdobywa,

ten może być nauczycielem innych.

Konfucjusz

Dnia 15października 2009 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia EdukacjiNarodowej, a także pasowania pierwszoklasistów na uczniów!

Po odśpiewaniu hymnu na scenę wkroczyli nasi mali przyjaciele w towarzystwie klasy trzeciej gimnazjum. I wtedy rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez pierwszoklasistów. Wszyscy zebrani patrzyli na naszych małych aktorów jak oczarowani, a niektórym faktycznie „opadła szczęka”! W dodatku zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wtedy nasi narratorzy, Kasia i Krystian, zadali po prostu retoryczne pytanie: „Czy podobał Wam się program artystyczny przygotowany przez pierwszoklasistów?”, a odpowiedzią było głośne „TAK!”.

Przyszła pora na ślubowanie! Nasi mali koledzy wyciągnęli przed siebie prawe dłonie i przyrzekli być pilnymi uczniami, należycie wypełniać swoje obowiązki oraz pomagać słabszym i młodszym od siebie. W nagrodę za swoje zaangażowanie, a także jako zachętę do sumiennego wypełniania złożonych przyrzeczeń, uczniowie klasy pierwszej otrzymali rogi obfitości.

Aby podziękować naszym kochanym nauczycielom za cały ich trud włożony w naszą edukację klasa IIIa gimnazjum przygotowała krótką scenkę, która dotyczyła dość względnego pojęcia, jakim jest szczęście. Natomiast uczennice klasy II gimnazjum zaśpiewały piosenkę pt:” Konstelacje”, bo w końcu zdobywanie wiedzy jest taką podróżą przez gwiazdozbiory. Miliony gwiazd, miliony planet, a i tak najmocniej dla nas świeci to, co najbardziej kochamy, co nas najbardziej intryguje…

Po zakończonej akademii rozeszliśmy się do klas, by tam jeszcze raz podziękować naszym wychowawcom i nauczycielom za… wszystko.

Katarzyna Sobczyk