Dnia 8 maja 2009 roku uczniowie klasy II gimnazjum wraz z p.Joanną Jakubczak i p. Urszulą Pałuchą przygotowali akademię z okazji DniaEuropy. Jest to szczególna data dla całej społeczności europejskiej, gdyż wtedyto uczyniono pierwszy krok w tworzeniu Unii Europejskiej. W związku z tym,klasa druga gimnazjum przybliżyła uczniom naszej szkoły kilka ciekawych faktówdotyczących tejże instytucji, m. in. jak powstał hymn UE? jakie są jejnajważniejsze urzędy? jakie symbole? Podsumowaliśmy nasze pięcioletnieczłonkostwo, czyli co zmieniło się w naszym kraju w związku przystąpieniem doWspólnoty.

Akademią urozmaicił występ ucznia klasy II Szkoły Podstawowej- Adama Chwista i uczennicy klasy III Gimnazjum- Angeliki Solipiwko. Adaś przepięknie zagrał na puzonie hymn Unii Europejskiej pt. "Oda do radości", natomiast Angelika wykonała dwie piosenki -angielską i niemiecką-, którymi "wyśpiewała" sobie także II miejsce  w tegorocznym VI Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Wkrótce potem zostały rozdane nagrody uczniom, którzy zdobyli I miejsca w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. W kategorii Szkoła Podstawowa I miejsce zajęła Weronika Kaniowska, a w kategorii Gimnazjum- Katarzyna Sobczyk. Natomiast Emil Sobusik zdobył I miejsce w konkursie na najładniejszą i najciekawszą prezentację multimedialną o UE. Na koniec wszyscy odśpiewaliśmy hymn Unii Europejskiej i... udaliśmy się do klas ;)

Opracowała: Katarzyna Sobczyk