W dniu 07.03.2018 odbyła się wycieczka uczniów klas 7 szkoły podstawowej i 2 i 3 klasy gimnazjum do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie pod opieką pani Sylwii Wolańskiej i pani Małgorzaty Sikory. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych o tematyce biologicznej pt: „ŚWIAT POD MIKROSKOPEM”.

Warsztaty odbyły się w bogato wyposażonej pracowni mikroskopowej Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej.  Uczestnicy poznali budowę i działanie różnego typu mikroskopów, przeprowadzili obserwacje mikroskopowe gotowych preparatów, a także pod nadzorem prowadzącego uczyli się samodzielnie wykonywać preparaty. Drugim typem zajęć było „OGRODOWE LABORATORIUM - KWASY I ZASADY”. Podczas warsztatów  uczestnicy zapoznali się z przyrządami laboratoryjnymi służącymi do pomiarów pH oraz samodzielnie wykonywali pomiary, a także interpretowali wyniki. Zajęcia urozmaiciły doświadczenia pokazowe osoby prowadzącej z ciekawymi efektowymi zakończeniami. Część zajęć dofinansowana była z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.