Uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej w Wojkowicach Kościelnych, 14 lutego 2018 roku wzięli udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego w Czeladzi. Do rywalizacji przystąpiło aż 8 szkół powiatu będzińskiego, więc rywalizacja był bardzo zacięta. Jakub Drygalak, Piotr Wysocki oraz Patryk Mysera po bardzo ciężkim zwycięskim meczu z reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie utorowali sobie łatwą drogę do zwycięstwa. Okazało się, że tego dnia, żadna drużyna nie była w stanie  przeszkodzić naszym zawodnikom i ostatecznie chłopcy zostali Mistrzami Powiatu Będzińskiego, kwalifikując się do zawodów na wyższym szczeblu, do rozgrywek rejonowych.

Już tydzień później podopieczni Pani Sonii Borkowskiej ponownie w Czeladzi, rozpoczęli walkę o awans do zawodów wojewódzkich. Po kilku godzinach gry, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych stanęli na najniższym szczeblu podium zajmując trzecie miejsce. Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że przegrali tylko z zawodnikami wyczynowo trenującymi tenis stołowy.

Gratulujemy!