22, 23, 24, 25 stycznia - tradycyjnie, jak co roku hucznie świętowaliśmy obchody Dnia Babci i Dziadka połączone z balem karnawałowym. To były magiczne dni w naszym przedszkolu.

W nasze progi ściągnęły tłumy babć i dziadków, pragnących zobaczyć w akcji swoje wnuczki i wnuki. I znów się nie zawiedli. Przedszkolaki na tę okazję przygotowały specjalny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły, jak również zaprezentowały kilka zabawnych scenek z życia dziadków. Ręce same składały się do oklasków. Po występie przedszkolaki z wielkim entuzjazmem ruszyły do swych babć i dziadziów z życzeniami i prezentami. Następnie wszyscy zebrani zaśpiewali solenizantom „Sto lat”. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatkę, kawę, oraz słodki poczęstunek. Jak co roku Dzień Babci i Dziadka połączony był z balem karnawałowym.

Wszystkie dzieci przebrane były w wybrane przez siebie stroje karnawałowe. Wśród dzieci można było spotkać księżniczki, rycerzy, różne zwierzątka i dużo innych bohaterów bajek. Dzieci, panie oraz dziadkowie bawili się przy znanych i lubianych przebojach. Muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm samby, cza-czy, Kaczuch...Tańcom-wywijańcom nie było końca. Na seniorów czekały również konkursy: „Jaka to melodia?”, wbijanie gwoździ przez babcie, obieranie jabłek przez dziadków, „Gorące krzesełka” itp.

To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Zorganizowana impreza była okazją wyrażenia przez wnuków wdzięczności i miłości, ale największym podziękowaniem była radość i wzruszenie na twarzach Babć i Dziadków. Niejednym z pewnością zakręciła się łza w oku. Szczęśliwe i rozpromienione twarze po raz kolejny ukazały nam, nauczycielom, że nasza praca jest bardzo potrzebna, a dzieci to nasz wspólny skarb.

Podziękowanie
Składamy serdeczne podziękowania zaangażowanym Rodzicom, za trud włożony w przygotowanie uroczystości Dnia Babci i Dziadka połączonej z balem karnawałowym.