Projekt Erasmus + „Zdrowe życie to szczęśliwe życie” będzie realizowany w naszej szkole przez okres dwóch lat – od 1.IX.2017 do 31.VIII.2019r. Krajem koordynującym projekt jest Turcja a partnerami szkoły  z Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii i Włoch. Projekt ma na celu promocję zdrowego stylu życia poprzez podejmowanie działań służących ochronie środowiska i aktywności sportowej oraz budowę zrównoważonego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego uczniów. Skierowany on jest do uczniów szkoły podstawowej. Angażując się w wielorakie działania wynikające z realizacji zadań tego projektu uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności językowe, komputerowe i medialne, nawiązywać relacje z uczniami szkół partnerskich oraz podejmować się nowych wyzwań. Udział w projekcie stwarza możliwość wyjazdów zagranicznych zarówno uczniom jak i nauczycielom, ale przede wszystkim służy wzmacnianiu europejskiego wymiaru edukacji. Jest to także okazja do poznania innych regionów geograficznych, lokalnych zwyczajów, wymiany doświadczeń. Dla młodzieży to szansa na przeżycie niezwykłej przygody, poznania historii i kultury innych narodów.

Założenia projektu zachęcają uczniów do prezentacji własnych pomysłów i swojego punktu widzenia na forum międzynarodowym poprzez ‘e-learning’, pracę w zespołach, uczestnictwo w debatach i warsztatach. Dzięki temu uczniowie wzbogacą swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, pierwszej pomocy czy uzależnień. Problemy zdrowotne takie jak otyłość, cukrzyca, alergie, złe nawyki żywieniowe, brak aktywności fizycznej czy zanieczyszczenie środowiska naturalnego to zjawiska powszechne w wielu krajach Europy. Spędzanie zbyt dużo wolnego czasu przed komputerem i niezdrowa dieta wywierają negatywny wpływ na wyniki uczniów w nauce, powodują problemy emocjonalne, wyzwalają zachowania agresywne. Dlatego działania zmierzające podniesieniu świadomości uczniów i rodziców w dziedzinie zdrowego stylu  życia wychodzą naprzeciw problemom współczesnego świata.

Rezultatami końcowymi tego projektu będą gazetki,  ulotki, prezentacje power point, film zamieszczony na kanale youtube.com/ZSPWK, słownik obrazkowy, strona Internetowa, bilbordy czy kalendarz  z elementami projektu.