W dniach 15 - 19 maja gościliśmy w naszej szkole zaprzyjaźnionych uczniów z węgierskiego miasta Edeleny. 22 uczniów zamieszkało w tych dniach w domach uczniów naszej szkoły poznając polskie tradycje i zwyczaje. Harmonogram pobytu był bardzo napięty. We wtorek poranek – 16 maja - pojechaliśmy do Siewierza. Tam nasi goście mieli okazję poznać kulturę, tradycję i historię naszej gminy i zwiedzić Izbę Tradycji, kościół Św. Macieja oraz Zamek Biskupów.

Następnie wszyscy mogli zrelaksować się na terenie rekreacyjnym przy Zamku. Następnie wszyscy udali się do Domu Kultury, aby wziąć udział w Gminnej Konferencji Ekologicznej.  W środę rano- 17 maja - wszyscy uczestnicy wymiany udali się na wycieczkę do Krakowa, gdzie poznawali historię i kulturę polski, przy okazji korzystając z przepięknej słonecznej pogody. Czwartek – 18 maja - uczniowie spędzili w szkole. Uczestniczyli w różnych zajęciach: kulturowych, językowych, artystycznych i sportowych. Zwiedzali szkołę i poznawali rozkład zajęć polskich uczniów. Mieli również okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Wszyscy byli zachwyceni rozmaitością i smakiem polskiej kuchni. A wieczorem nasi goście udali się na dyskotekę do Zespołu Szkół w Siewierzu, gdzie również oprócz zabawy mogli spróbować naszych tradycyjnych pieczonek. Te kilka dni upłynęły bardzo szybko i intensywnie. Nawiązały się nowe przyjaźnie i zacieśniły stare. Wszystkim było bardzo smutno, gdy w piątek rano -19 maja – nadszedł czas pożegnania. Dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie mają okazję uczyć się języków, poznawać tradycje i zwyczaje krajów partnerskich. Uczniowie naszej szkoły nie mogą się już doczekać wyjazdu na Węgry, by znowu zobaczyć się ze swoimi kolegami i koleżankami.