Konkurs piosenki angielskiej wpisał się już na  stałe w plan pracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. Tegoroczna XI edycja została podzielona na dwa spotkania. Pierwszym spotkaniem były przesłuchania konkursowe, które odbyły się 22 marca. W tym dniu do naszej szkoły przyjechało wielu uczniów z całego regionu. Ze względu na dużą liczbę wykonawców oraz ich bardzo wysoki poziom przygotowania jurorzy mieli trudne zadanie. Jury, w składzie Damian Dawczyński, Katarzyna Dyrda, Aleksandra Machura, Mariusz Naglik oraz Katarzyna Waluszczyk, oceniało dobór repertuaru, walory wokalne, wymowę,  interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe. W I kategorii wiekowej zaprezentowali się uczniowie z klasy I-III SP, natomiast w II kategorii wiekowej wystąpili uczniowie klas IV – VI.  Spośród ponad 70 młodych artystów Jury wybrało tych najlepszych.

Na Koncert Laureatów, który odbył się 30 marca, zaprosiliśmy 19 finalistów i oficjalnie ogłosiliśmy werdykt. W tym dniu do naszej szkoły przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz pan Zdzisław Banaś, Radni Miasta i Gminy Siewierz, przewodniczący Rady Rodziców naszego Zespołu pan Sebastian Barczyk oraz dyrektorzy placówek kulturalno-oświatowych z terenu naszej gminy. Finaliści mieli okazję zaprezentować się na scenie raz jeszcze, a zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyć w niezapomnianym koncercie. Po koncercie pan Burmistrz Zdzisław Banaś wraz z panią dyrektor Aleksandrą Młynarską i przewodniczącym Rady Rodziców panem Sebastianem Barczykiem wręczyli nagrody i puchary.

Oto laureaci tegorocznej edycji. W pierwszej kategorii: klasy I – III SP: I miejsce ex aequo – Martyna Pukocz ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu oraz Nadia Białas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wokowicach Kościelnych, II miejsce – Małgorzata Ochryniuk ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Bytomiu, III miejsce – Oliwia Klama ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Czeladzi. Wyróżnienia otrzymali: Martyna Woźniak i Oliver Hunt z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach, Magiczne Nutki - Mikołaj Szamota i Hanna Zdrzalik z Zespołu Szkół w Niegowonicach oraz Oliwia Antkiewicz z Zespołu Szkół w Siewierzu. W drugiej kategorii klasy IV – VI SP najlepiej zaprezentowali się: I miejsce ex aequo – Aleksandra Płóciennik ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zawierciu oraz AMIGABI Band w składzie Amelia Kita i Gabriela Panta ze Szkoły Podstawowej w Pradłach, II miejsce – Julia Sibielak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Strzyżowicach, III miejsce ex aequo – Patrycja Chrząszcz Państwowa Szkoła Muzyczna 1 stopnia w Sosnowcu oraz Karolina Barczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. Wyróżnienie otrzymali: Julia Biłek z Akademii Wyobraźni Kajune w Czeladzi, Marta Bugiel z Klubu Silesianka w Katowicach, Zuzanna Rychter ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu, Natalia Uchnast z Zespołu Szkół w Brudzowicach. Jury przyznało również nagrodę Grand Prix, którą otrzymał Daniel Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Bytomiu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy liczyć na pomoc Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz pana Zdzisława Banasia, który wspiera wszelkie inicjatywy związane z rozwijaniem pasji i zainteresowań młodzieży, i również w tym roku ufundował nagrody dla zwycięzców. Dzięki temu wszyscy nasi laureaci otrzymali nagrody. Również Rada Rodziców naszej szkoły funduje puchary dla zwycięzców i poczęstunek dla uczestników konkursu, za co również serdecznie dziękujemy. Nasz konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i z roku na rok przybywa liczba uczestników, którzy chcą zaprezentować się w naszej szkole. To właśnie piosenka angielska sprawiła, iż tak duże grono naszych rówieśników z całego regionu miało okazję odwiedzić naszą szkołę, a my mieliśmy okazję nawiązać wiele nowych znajomości.