Tenis Stołowy, to od wielu lat domena uczniów i uczennic naszej szkoły. Co roku tenisiści zajmują czołowe lokaty w zawodach powiatowych i rejonowych. Reprezentują naszą szkołę i gminę na mistrzostwach wojewódzkich mimo że, w naszej szkole nie ma klubu tenisowego!  To dzięki determinacji naszych uczniów i przy wsparciu nauczycieli, osiągają tak znaczące wyniki.

Gminny Turniej Tenisa Stołowego tradycyjnie organizowany jest w naszym zespole już od 1999 roku. 20 stycznia do stołów stanęli uczniowie pięciu szkół podstawowych. W rywalizacji do „dwóch przegranych” tzw. Systemem Rosyjskim, wyłonione zostały najlepsze drużyny, które reprezentować będą naszą gminę, już w lutym, na zawodach powiatowych.

Nasi chłopcy nie dali żadnych szans rywalom i wygrywając zawody, to właśnie oni wystartują w kolejnym etapie zawodów. Indywidualnie Maksym Kucharski z klasy VI, zajął pierwsze miejsce, Oliwier Kocimski, uczeń klasy piątej, był drugi a najmłodszy z naszej drużyny Piotr Wysocki zajął czwartą lokatę.

Dziewczęta z klasy szóstej w składzie: Kamila Swoboda, Marianna Kondas oraz Dominika Wysocka zajęły drużynowo III miejsce.

Dzień później, 21 stycznia, młodzież szkół gimnazjalnych, także rywalizowała o start w Mistrzostwach Powiatu Będzińskiego. Uczniowie zagrali systemem „każdy z każdym” i po zaciętej rywalizacji dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Julia Oziębło oraz Martyna Gawor z klasy II oraz Magdalena Kawecka z klasy pierwszej, zajęły drużynowo III miejsce.

Chłopcy wygrywając aż 17 meczy (druga drużyna tylko 7), zdeklasowali rywali, stanęli indywidualnie na wszystkich stopniach podium oraz bezkonkurencyjnie zwyciężyli.  Na miejscu pierwszym stanął Maciej Korzec, stopień niżej zajął jego kolega z klasy pierwszej  Kewin Nowak a trzecie miejsce zdobył Wojciech Dobczyński z klasy III.

Całość zawodów, jak co roku, poprowadziła nasza nauczycielka wychowania fizycznego pani Sonia Borkowska. Czujnie panowała nad prawidłowym przebiegiem zawodów. Już 8 i 9 lutego chłopcy wystartują w zawodach powiatowych. Mamy nadzieję, że zakwalifikują się do następnego etapu jakim są w tym roku Mistrzostwa Regionalne.  Życzymy powodzenia.

opracowała: Paulina Wędraszek