Moda jak historia zatacza krąg, a zatem często powraca, a na pewno pozostawia po sobie niezatarty ślad.

Uczniowie klasy IIb gimnazjum zaprezentowali stroje z różnych epok, aby przybliżyć uczniom szkoły ślady minionych czasów.

Wiktoria Zawistowska reprezentowała strój epoki baroku.

Wiktoria Gawron i Marcel Nobis reprezentowali stroje epoki średniowiecza.

Krystian Kakitek i Katarzyna Wolska reprezentowali  stroje epoki romantyzmu.

Patryk Banasiak i Aleksandra Domańska zaprezentowali stroje antyku.

Arkadiusz Roch i Wiktoria Szymiec reprezentowali stroje epoki renesansu.

Monika Knapik i Szymon Małota zaprezentowali stroje epoki  oświecenia.

Liwia Korusiewicz i Bartosz Kwiecień reprezentowali  stroje epoki  pozytywizmu.

Każda epoka charakteryzuje się swoim indywidualnym charakterem, a jednocześnie czerpie coś szczególnego z tej minionej. Tak też możemy zauważyć subtelne podobieństwo między strojami XIX wieku a tymi noszonymi w starożytnym Egipcie (tuniki z obszernymi dekoltami). Z odnalezieniem guzików (XVII modne panie mogły skończyć z mozolną procedura każdorazowego zaszywania sukien, notabene niezmiernie obszernych, charakteryzujących się wąskimi rękawami. Można powiedzieć, iż wiek XVII, XVIII cechował się niezwykłą elegancją, zamkniętą w często w mało wygodne „szablony”. Początek XIX przyniósł jak już wspomnieliśmy nieco swobody (np. suknie z wysokim stanem, bez tali), by jednak szybko przeistoczyć się ponownie w mocno spinające gorsety pełne kobiecości i gracji. Początek XX wieku to czas emancypacji kobiet, a zatem elegancka kobieta w „męskim” stylu nie dziwi nikogo, suknie proste, stylowe, za kolano, podkreślające płaską sylwetkę .

Dziękujemy klasie II b gimnazjum za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie pokazu mody z różnych epok.