„Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie”- takimi słowami piosenki rozpoczęła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka w grupie średniaków.

2 lutego o godzinie siedemnastej licznie przybyli goście czekali na występ przedszkolaków. Sala gimnastyczna przeobrażona w salę pałacową, pełną magii i tajemniczości zapraszała do środka... Babcie i dziadkowie zasiedli przy stołach.  Po powitaniu wszystkich zebranych rozpoczęło się przedstawienie.

„Z czarodziejskiego pudła króla Bajdura” pojawiały się postacie z bajek: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Kot w butach, Krasnale i Królewna Śnieżka, a nawet Baba Jaga na miotle... Dzieci w bajkowych przebraniach z wielkim przejęciem recytowały swoje role, czar magii i bajki podkreślał blask świateł dekoracji. Dziadkowie z ochotą i entuzjazmem odpowiadali na zadawane pytania przez wróżki i króla Bajdura. Nikt przecież na świecie nie zna lepiej bajek niż babcie i dziadkowie. Ukoronowaniem występu były tańce w wykonaniu dzieci. Na koniec wnuki wręczyły dziadkom laurki wykonane przez siebie. Trudno było nie zauważyć wzruszenia w oczach babć i dziadków. Pani dyrektor złożyła wszystkim najlepsze życzenia i podziękowała dzieciom za wspaniały występ. No i nadszedł czas na poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować wypieków naszych mam. Oczywiście to nie był koniec uroczystości, ale początek wspólnej zabawy przy muzyce. „Jak karnawał, to karnawał- trzeba tańczyć i się bawić”- tańców nie było końca. Dzieci chętnie tańczyły ze swoimi dziadkami. W przerwach organizowane były konkursy i zabawy. Uśmiech i radość gościła na twarzach dzieci i dorosłych. Rodzice przedszkolaków z dumą i zadowoleniem śledzili przebieg imprezy filmując i robiąc pamiątkowe zdjęcia. Czas tak szybko płynął, że nie zauważyliśmy jak minęły dwie godziny wspólnej zabawy...

Na koniec musimy podziękować wszystkim rodzicom, którzy z zaangażowaniem brali udział w przygotowaniach tej uroczystości.