29 maj dzień jak co dzień, ale dla naszych średniaków jeden z najważniejszych dni w roku szkolnym. W tym dniu swoje święto obchodzili Rodzice. Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty została rozpoczęta tradycyjnie od powitania rodziców. Następnie dzieciaki z ogromnym przeżyciem deklamowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły w rytm muzyki. Zachwytom nie było końca. Po występach i rozdaniu upominków został rozegrany mecz między tatusiami.

Mamy wraz  z dzieciakami aktywnie dopingowały drużyny używając instrumentów muzycznych i strun głosowych. Mecz zakończony został remisem. Uwieńczeniem tej części uroczystości było nagrodzenie rodziców medalami „Kocham Cię Mamo”, „Kocham Cię Tato”. „Zmęczeni tatusiowie, uśmiechnięte mamy, szczęśliwe dzieciaki”- w takim nastroju udaliśmy się do części ogrodu szkolnego, gdzie piekliśmy kiełbaski. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy i nasze spotkanie także szczęśliwie dobiegło końca.