Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły zmagali się z zadaniami konkursowymi z języka niemieckiego.
18 czerwca wzięli udział w II Rejonowym Konkursie z języka niemieckiego dla klas IV i V szkół podstawowych „Budujemy solidne fundamenty”.
Zadaniem było wykazać się znajomością gramatyki i słownictwa języka niemieckiego, a także wiedzą z zakresu geografii krajów niemieckojęzycznych.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów, tak więc rywalizacja była bardzo duża.

W kategorii klas piątych zwyciężył uczeń naszej szkoły Bartek Łach zajmując miejsce pierwsze, a w kategorii klas czwartych Magdalena Giełda, Kamil Klecz i Dominika Kubica zajęli  ex aequo  drugie miejsce.

Tydzień później 23 czerwca w II Gminnym Konkursie klas szóstych Ola Domańska zajęła drugie miejsce, a Katarzyna Wolska i Magdalena Knapik miejsce trzecie.

Laureaci, a także pozostali uczestnicy, zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami.

Wszystkim zwycięzcom należą się wielkie gratulacje!  Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów!