W dniach 6 - 10 czerwca gościliśmy w naszej szkole zaprzyjaźnionych uczniów z węgierskiego miasta Edeleny. 15 uczniów zamieszkało w tych dniach w domach uczniów naszej szkoły poznając polskie tradycje i zwyczaje.

Harmonogram pobytu był bardzo napięty. W sobotni poranek – 7 czerwca - wyjechaliśmy na warsztaty rękodzieła do Doliny Osikowej w Koziegłowach. Zajęcia były bardzo ciekawe i absorbujące, a ich efektem końcowym były zrobione własnoręcznie przez uczniów oraz nauczycieli anioły. Po wyczerpujących zajęciach relaksowaliśmy się przy ognisku. Goście węgierscy mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw. W niedzielę – 8 czerwca - wszyscy uczestnicy wymiany udali się na wycieczkę do Krakowa, gdzie poznawali historię i kulturę Polski, przy okazji korzystając z przepięknej słonecznej pogody. Poniedziałek – 9 czerwca - uczniowie spędzili w szkole. Uczestniczyli w różnych zajęciach: kulturowych, językowych, artystycznych i sportowych. Zwiedzali szkołę i poznawali rozkład zajęć polskich uczniów. Po południu zwiedzali zamek w Siewierzu, a wieczorem bawili się na dyskotece. We wtorek rano - 10 czerwca – uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Dziecięcej organizowanym przez naszą szkołę. Te kilka dni upłynęły bardzo szybko i intensywnie. Nawiązały się nowe przyjaźnie i zacieśniły stare. Wszystkim było bardzo smutno we wtorek, kiedy nadszedł czas pożegnania. Uczniowie naszej szkoły nie mogą się już doczekać wyjazdu na Węgry, by znowu zobaczyć się ze swoimi kolegami i koleżankami. Oto, co uczniowie napisali na temat wymiany: „Przyjęcie dzieci węgierskich było dla nas dużym przeżyciem, na które oczekiwaliśmy od dłuższego czasu. Podczas ich wizyty świetnie się bawiliśmy. Uczyliśmy się wzajemnie swoich języków. Popołudniami spotykaliśmy się  przy ognisku śpiewając i zajadając się polskimi przysmakami. To był wspaniały czas, który spędziliśmy z naszymi nowymi przyjaciółmi. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w wymianie polsko-węgierskiej.”