W tym roku przedszkolaki z grupy „Średniaki” Dzień Mamy i Taty świętowali na sportowo, podczas plenerowego spotkania przy ognisku.

W sobotnie popołudnie 7 czerwca spotkaliśmy się bardzo licznie na terenie kompleksu sportowo - rekreacyjnego naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich zgromadzonych gości oraz życzeniami dla rodziców, w których dzieci wyraziły jak bardzo ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata. Następnie przedszkolaki podarowały swoim rodzicom słodki upominek – ciasteczka, które  samodzielnie przygotowały specjalnie na tę okazję.   Dwa dni wcześniej dzieci dzielnie wałkowały ciasto i wycinały ciekawe kształty przy pomocy foremek. Ciasteczka zostały upieczone w naszej szkolnej kuchni. Następnie średniaczki udekorowały je barwnymi posypkami, lukrem i czekoladą. Wszyscy zajadaliśmy ciasteczka z wielkim apetytem. Po tak pysznym, słodkim poczęstunku przyszedł czas na wspólne zabawy, konkursy i sportowe konkurencje, podczas których zarówno duzi jak i mali stanęli na wysokości zadania. Dzieci i dorośli wspaniale się bawili,  wszyscy uczestnicy różnorodnych zabaw zostali nagrodzeni. Potem było wspólne pieczenie kiełbasek, rozmowy i dalsze zabawy na świeżym powietrzu. Jak można zobaczyć na zdjęciach, całe spotkanie przebiegło w atmosferze radości i zadowolenia, bo przecież o to nam chodziło. Każda chwila spędzona wspólnie jest bardzo ważna a zabawy z własnym dzieckiem to jak podróż w czasie, dorośli bawiąc się ze swoimi pociechami przez chwile sami stają się dziećmi.

A uśmiechnięte twarze dzieci i ich rodziców są bezcenne.