4 marca 2014r. odbył się I etap IV edycji konkursu historycznego  - "Wypędzenia, wywózki, martyrologia i zwycięstwa Polaków. Zryw niepodległościowy, lata 1914-1956. Wywózki Górnoślązaków, Kaszubów i AK-owców w 1945 r. do ZSRS. Prymas Tysiąclecia - kardynał Stefan Wyszyński".

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie zakwalifikowali się do II etapu, który odbędzie się 31 marca w RODN „WOM” Katowicach.
Gratulacje dla naszych koleżanek i kolegów z Gimnazjum: Patryka Filipczyka, Magdaleny Białas, Aleksandry Kwiatkowskiej, Agnieszki Ryzińskiej, Szymona Landeckiego,Pauliny Gawron.
Trzymamy mocno kciuki! Powodzenia!

red. kółko dziennikarskie „WOJKO”

Ania Godecka również znalazła się w gronie najlepszych historyków.  W ramach obchodów roku Augusta Hlonda wzięła udział w konkursie historycznym - „August Hlond – salezjanin, biskup katowicki, prymas”. Uchwałą  Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 15 października 2012r. ogłoszono rok 2013 - „Rokiem kardynała Augusta Hlonda”. Przewodniczący Sejmiku pan Andrzej Gościniak powiedział - „kontynuujemy linię wielkich Polaków, wielkich Ślązaków: był rok marszałka Wolnego, teraz kardynała Hlonda”. Konkurs organizowany był pod patronatem Prymasa Polski, marszałka województwa śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz dyrektora IPN w Warszawie. W konkursie wzięło udział 313 uczniów z województwa śląskiego. Ania znalazła się w gronie 69 uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego.

Etap wojewódzki odbył się 25 listopada 2013 r. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Konkurs miał formę testu i trwał 60 minut. Podczas oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie oraz opiekunowie mieli okazję wysłuchać prelekcji ks. Jerzego Myszora. Rozdanie nagród poprzedził występ chóru „Czerwono – Czarni” z Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Imielinie. Ania Godecka otrzymała tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu historycznego. W trakcie przygotowania do konkursu miała okazję poznać biografie wielkiego i zasłużonego dla kraju Polaka, prawdziwego duchowego przywódcę, który był przykładem i wzorem za życia. Miał on prawdziwe wyczucie głębokich przemian i apokaliptycznych konfliktów współczesnych czasów. Mówił twarde słowa prawdy, a jednocześnie porywał serca.

red. kółko dziennikarskie „WOJKO”