Nasz uczeń, Patryk  Filipczyk reprezentował woj. śląskie i Gminę Siewierz w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje krajowe odbyły się w dniach 07-09. 06.2013r. w Kołobrzegu.

Zmagania  konkursowe rozpoczeły się od  testów pisemnych i po czynnościach praktycznych zakończyły się  wypowiedzią ustną. Nie było łatwo, bowiem  wszyscy  uczestnicy eliminacji krajowych przeszli już „sito” gminne, powiatowe i wojewódzkie. Każdy  z  młodych strażaków reprezentował wysoki poziom wiedzy pożarniczej w zakresie teoretycznym i praktycznym. Patryk wyprzedził prawie 100 uczestników  zdobywając II miejsce w kraju. Nagrodę otrzymał z rąk Za-cy Prezeza Zarządu Głównego ZOSPRP pani  Teresy Tiszbierek . To ogromy sukces naszego ucznia, należy wspomnieć, iż w ubiegłym roku Patryk także zajął  wysokie miejsce w eliminacjach krajowych OTWP w kategorii szkoła podstawowa  zajmując IV miejsce w Polsce.  Tegoroczne  zmagania przyniosły jeszcze większy sukces, co jest dla nas  ogromnym wyróżnieniem.

Gratulujemy Patrykowi i życzymy dalszych sukcesów.