Wszyscy jesteśmy gospodarzami podczas EURO 2012

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych zaangażowali się w Kampanię „Polacy 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami", zainicjowaną przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Mistrzostwa Europy UEFA EURO 2012 to wielkie sportowe wydarzenie w naszym kraju. To wyjątkowy moment dla nas wszystkich. Przygotowaliśmy na tę okazję specjalną tablicę, gdzie umieszczony jest terminarz kibica. Wpisujemy tam na bieżąco wyniki rozegranych spotkań, a także ciekawostki i harmonogram turnieju.

W ten wyjątkowy dla nas czas nie mogło zabraknąć wspólnego kibicowania- wiele pozytywnych emocji dostarczyło nam wspólne oglądanie meczu Polska-Rosja podczas zorganizowanej specjalnie na tę okazję „Strefie kibica”. Przebrani w narodowe stroje, z wymalowanymi twarzami, z szalikami, czapkami, perukami nie mogliśmy się doczekać tego wyjątkowego wieczoru. Gorący doping trwał przez cały mecz, miny nam zrzedły tylko na chwilę w pierwszej połowie po stracie przez Polaków gola. Tego co działo się w drugiej połowie, zwłaszcza po zdobyciu wyrównującej bramki, nie da się opisać. Zapanowały prawdziwa euforia i szał radości, a dobry humor nas nie opuszczał już do końca spotkania. Udowodniliśmy, że potrafimy świadomie i mądrze  kibicować. W trakcie tego dnia propagowaliśmy zasady fair play, zdrowego stylu życia.

Wierzymy, że podczas tego wyjątkowego wydarzenia w naszym kraju wszyscy Polacy zaprezentują się przybyłym kibicom- obcokrajowcom jako społeczeństwo otwarte, gościnne i serdeczne, ponieważ wizerunek Polski nie zależy wyłącznie od wyniku sportowego naszej reprezentacji, ale również od wrażeń jakie będą udziałem kibiców, którzy odwiedzą nasz kraj. Razem możemy zapewnić niezapomnianą atmosferę tego piłkarskiego święta nie tylko w miastach gospodarzach. To od nas zależy jaki obraz Polski wywiozą do swoich krajów, jak będzie o nas mówić świat. To nasz czas, nasza szansa. Pokażmy Europie i światu nowoczesną, otwartą i gościnną Polskę.

ZSPWK