Posyłanie dzieci do szkoły we wcześniejszym wieku niż 7 lat jest powszechne - obowiązkiem szkolnym od 4. roku życia są objęte dzieci w Irlandii Północnej i Luksemburgu. Od 5. roku życia w Anglii, Holandii, na Łotwie, w Szkocji, Walii i na Węgrzech. Od 6. roku życia w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, na Litwie, w Niemczech, Norwegii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii i we Włoszech.

Dlatego i my zachęcamy rodziców do wcześniejszego posłania dzieci sześcioletnich do szkoły.

Jesteśmy bezpieczną, kameralną, nowoczesną placówką, w pełni przygotowaną do przyjęcia sześciolatków do klasy pierwszej. To specjalnie dla tych uczniów wydzieliliśmy jeden poziom w szkole, w którym przebywają tylko dzieci z klas I-III. Nasi najmłodsi podopieczni uczą się w wyremontowanych klasach dostosowanych do warunków i sposobów realizacji nowej podstawy programowej. Zmieniliśmy oświetlenie w salach, wymieniliśmy podłogi na drewniane (parkiet), wydzieliliśmy miejsca do zabawy i do nauki. Dzieci mają dostęp do nowoczesnych środków dydaktycznych. Każde dziecko ma szafki do przechowywania swoich rzeczy. Na zajęciach mają możliwość korzystania z e-booków i mobilnej tablicy interaktywnej. Specjalnie dla nich funkcjonuje świetlica szkolna do godziny 17.00. W świetlicy można wypocząć, odrobić prace domowe, a także w atmosferze zachęty i akceptacji ćwiczyć, poszukiwać, rozwijać talenty.

Uważamy, iż każde dziecko jest uzdolnione, a rolą nauczyciela jest odkryć i rozwijać zdolności. Systematycznie prowadzona diagnoza pedagogiczna pozwala w porę zauważyć ewentualne trudności w nabywaniu wiedzy i umiejętności, zaplanować i zorganizować  dodatkowe zajęcia dla uczniów wymagających dodatkowego wsparcia. Nasza oferta edukacyjna jest bardzo atrakcyjna, a przede wszystkim dostosowana do potrzeb naszych podopiecznych. Nauczyciele stale dokształcają się, prowadzą zajęcia w ramach indywidualizacji nauczania- zajęcia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w czytaniu, pisaniu, zagrożonych dysleksją rozwojową, zajęcia dla uczniów z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, zajęcia dla dzieci z zaburzeniami w komunikacji społecznej oraz zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów. Dodatkowo oferujemy zajęcia w ramach tzw.  kółek zainteresowań (gry i zabawy, artystyczne, muzyczne, instrumentalne, wokalne) oraz „szkółkę piłkarską” dla najmłodszych sportowców. Dysponujemy rozległym zapleczem sportowo-rekreacyjnym z placem zabaw, które wykorzystywane jest przez uczniów podczas codziennych zajęć, jak i w dni wolne od nauki. Otoczenie naszej szkoły jest stale monitorowane, bezpieczne. Dzięki środkom finansowym pozyskanym z fundacji ekologicznej Silesia systematycznie upiększamy teren wokół szkoły dokonując nasadzeń drzew i krzewów ozdobnych.

Przed nami nowe wyzwania i czas realizacji nowych przedsięwzięć. Podejmujemy działania aby pozyskać nowe środki z funduszy UE. Złożyliśmy wnioski do dwóch projektów związanych
z organizacją dodatkowych zajęć artystycznych, warsztatów muzycznych, powstaniem drużyny zuchów i harcerzy oraz szkoleniami dzieci i młodzieży zw. z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Złożyliśmy kolejny wniosek o rozbudowę placu zabaw w ramach programu Radosna Szkoła.

Panuje u nas niemal domowa atmosfera - wszyscy dobrze się znają i czują się ze sobą bezpiecznie. Nauczyciele, uczniowie i rodzice współpracują ze sobą, dbając o to, by nasza szkoła była przyjazna dla każdego dziecka i wyjątkowa.