11 stycznia w Siewierzu odbył się Gminny Turniej Koszykówki Szkół Gimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy III i II  w składzie:

Przemysław Popczyk, Kamil Koźlak, Michał Kopeć, Michał Kędzior, Emil Sobusik, Łukasz Haduch, Krystian Płaszenko oraz Kacper Gawor.

Opiekunami byli pan Tomasz Bratek i pani Sonia Borkowska.

Rywalami były drużyny gimnazjalne z Siewierza i Żelisławic.

W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną z Siewierza i od początku przejęli inicjatywę, zdobywając przewagę przede wszystkim znakomitą grą na tablicach oraz skuteczną obroną.

Po pierwszej połowie drużyna z Wojkowic prowadziła 3 punktami i nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa do końca meczu. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 19:13.

W kolejnym meczu nasza drużyna podejmowała Żelisławice.

Po wyrównanym początku z minuty na minutę gra Naszych chłopców wyglądała coraz lepiej i po pierwszej połowie schodzili z jednopunktowym prowadzeniem.

W drugiej połowie przewaga Wojkowic nie podlegała dyskusji i po licznych kontratakach powiększyła swoją przewagę.

Mecz zakończył się wynikiem 23:13 co oznaczało, że drużyna z Wojkowic Kościelnych zajęła pierwsze miejsce w Gminie Siewierz i awans do Turnieju Powiatowego.

W meczu o drugie miejsce gospodarze z Siewierza gładko pokonali Żelisławice kilkunastoma punktami.

Dziękujemy za znakomitą postawę chłopców z Wojkowic, gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy dalszych sukcesów.