W dniach 16-19.XII 2014 roku nauczyciele j. angielskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych uczestniczyli w wizycie studyjnej na Litwie.

Wizyta ta była rezultatem otrzymania akceptacji Agencji Narodowej na realizację projektu Erasmus+ ‘Let’sBreak the Ice with School’. Projekt ten będzie realizowany przez okres dwóch lat we współpracy z Litwą, Łotwą, Chorwacją, Rumunią, Bułgarią i  Turcją.  Celem wizyty było omówienie i uszczegółowienie zadań przewidzianych do realizacji oraz ustalenie harmonogramu wzajemnych wizyt. Spotkanie miało miejsce w malowniczo położonej miejscowości Kulautuva  niedaleko Kowna i  stworzyło okazję do wzajemnego poznania się partnerów oraz wymiany doświadczeń w pracy przy realizacji unijnych projektów edukacyjnych. Podczas pobytu na Litwie nasza delegacja zwiedziła szkołę partnerską, której dyrekcja i nauczyciele bardzo życzliwie nas przyjęli, a uczniowie zaprezentowali się w specjalnie przygotowanym koncercie powitalnym. Podczas spotkania z władzami samorządowymi w Kownie zaprezentowano nam region w ujęciu kulturowo-geograficznym. Spacer po Kownie oraz wycieczka do Wilna pozwoliły na bliższe poznanie historii oraz zwiedzenie najważniejszych zabytków. Pobyt zakończył się pożegnalnym spotkaniem, które sprzyjało nawiązaniu bliższych kontaktów i wzajemnemu poznaniu się, co z pewnością przełoży się na owocną i efektywną współpracę przy realizacji tego ciekawego projektu.