Po zainstalowaniu (możemy korzystać bez instalacji poprzez przeglądarkę internetową po zalogowaniu na stronie office.com i wybraniu narzędzia Teams - działa szybciej) i uruchomieniu aplikacji MS Teams logujemy się do niej naszymi danymi (login i hasło jak do Office`a 365).

Link do instalatora programu: https://teams.microsoft.com/downloads

Po zalogowaniu wybieramy z lewego menu "Zespoły" i z prawej strony "Dołącz do zespołu lub utwórz nowy" - obrazek poniżej.

Wybieramy polecenie "Utwórz zespół" - obrazek poniżej. ∇

Wybieramy typ zespołu "Zajęcia" - obrazek poniżej. ∇

Tworząc zespół nadajemy mu nazwę:

Ważne - nazwę proszę nadawać wg wzoru "Klasa 5 a - 2020/2021 - przedmiot lub inna forma zajęć" bardzo proszę tego pilnować.

Takie zespoły proszę tworzyć oddzielnie dla klas i przedmiotów oraz zajęć dodatkowych np. z pomocy PPP.

W przypadku grupy międzyoddziałowej: "Klasa 5 a i b dziewczęta - 2019/2020 - WF".

W przypadku klasy dzielonej na dwie grupy tak jak na informatyce - tworzymy oddzielne zespoły.

Opis może pozostać pusty.

Naciskamy: "Dalej" - obrazek poniżej. ∇

Kolejny krok to dodanie uczniów.

Aby sobie ułatwić pracę można otworzyć w przeglądarce "Dziennik elektroniczny" i na tej podstawie szukać uczniów w bazie.

Aby dodać ucznia zaczynamy wpisywać jego imię co spowoduje wyświetlenie wszystkich uczniów o tym imieniu. Wybieramy tego, którego szukamy i naciskamy przycisk "Dodaj". Dodany uczeń znajdzie się na liście poniżej. Powtarzamy operację dopóki nie dodamy wszystkich uczniów, którzy mają się znaleźć w naszym zespole.

Opcję z nauczycielami pomijamy.

Po czym wybieramy "Zamknij" (pojawi się w miejscu przycisku "pomiń") - obrazek poniżej.

Gotowe - udało nam się dodać zespół.

Całą operację wykonujemy ponownie dla wszystkich naszych klas i zajęć np. wychowawczych, PPP, itp..

Aby komunikować się z całym zespołem wystarczy wpisać coś w polu jak na obrazku i przesłać nasz komunikat do zespołu.

Naciskając na obrazek kamerki możemy prowadzić lekcję on-line - obrazek poniżej.

W następnych poradach przedstawię wykorzystanie zakładki: Pliki, Zadania i Oceny.