W styczniu wybraliśmy się z uczniami na zajęcia terenowe w lesie połączone z kuligiem i pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Uczniowie poznali rośliny i zwierzęta żyjące w lesie, budowę warstwową lasu oraz obserwowali zmiany, jakie zachodzą u roślin w okresie zimowym. Mieli okazję uczestniczenia w aktywnych formach spędzania czasu wolnego. Pomimo zimowej aury nikt nie narzekał na zimno. Po czasie spędzonym na sankach wszyscy udali się do szkoły, aby napić się gorącej herbaty i troszkę się ogrzać. To jednak nie koniec atrakcji, następnie rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbasy, nie zabrakło również walki na kule snieżne i lepienia bałwana - jak przystało na zimę. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i weseli wrócili do domów.