1. OSP Wojkowice Kościelne, 2. Górnicze Zakłady Dolomitowe Siewierz, 3. Atelier Barbara Szuksztul - Lenarczyk Siewierz, 4. Sklep z odzieżą damską „Moda Moda”, Siewierz Rynek, 5. Sklep „Bielizna „Night Day”, Siewierz ul. Krakowska, 6. Studio Fryzur "Glamour", Siewierz ul. Krakowska, 7. Salon fryzjerski "Ewa" Rynek, Siewierz, 8. Salon fryzjer.-kosmetyczny „Emotion” Siewierz, 9. Zakład Fotograficzny „Foto –Kocot”, Siewierz, 10. Sklep motoryzacyjny „Auto Części”, Siewierz Rynek , 11. Sklep rowerowy „Bikesport”, Siewierz Rynek, 12. Zegarmistrz, Siewierz ul. Bytomska, 13. TUV NORD Polska Katowice, 14. Hurtownia Papiernicza „Biurowy Świat” Siewierz Rynek, 15. Restauracja MC Donalds Dąbrowa Górnicza POGORIA, 16. Restauracja KFC Dąbrowa Górnicza POGORIA, 17. Kino Helios Dąbrowa Górnicza Pogoria, 18. Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, 19. Akademia Sportów Wodnych THREE WATHERS Sonia Borkowska, 20. Oriflame Pani Barbara Bąkowicz i Joanna Dzierżanowska z Boguchwałowic, 21. Koło Gospodyń Wiejskich „Wojkowiczanki” z Wojkowic Kościelnych, 22. Pani Maria Sobczyk - sołtys z Wojkowic Kościelnych, 23. Bar „Kebab” Wojkowice Kościelne, 24. Bar „Grześ” Popczyk Grzegorz i Zofia, 25. Gospodarstwo pstrągowe Zenon Jacek Kaleta w Wojkowicach Kościelnych, 26. Firma „ECODRUK” Paweł Pudo Wojkowice Kościelne, 27. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRIMUS Brudzowice, 28. Kwiaciarnia „Frezja” Wojkowice Kościelne, 29. Elektronarzędzia Państwo Kakitek, 30. Hurtownia Papiernicza Sławomir Gwoździewicz, Siewierz, 31. Market „Czapla” Aneta Czapla z Wojkowic Kościelnych, 32. „EKOPIG” Wojkowice Kościelne, 33. Sklep ODIDO Adam Chyla Podwarpie, 34. Radny Naglik Mariusz, 35. Pracownicy i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych, 36. Sklep Barczewski Janusz - Wojkowice Kościelne, 37. Bar „Pod Kołem” Małgorzata Pycia, 38. Salon Fryzjerski „EFECT” Pani Sylwia Bubel, 39. Państwo Słaboszewscy, 40. Piekarnia „Severiana” z Siewierza, 41. Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów z Wojkowic Kościelnych, 42. F.H.U DAMEX Tarnowskie Góry, 43. Firma Handlowa Henryk Milewski – Siewierz, 44. F.H.U „WULKAR” Rafał Knap, 45. Multiagencja Ubezpieczeniowa AXA z Czeladzi, 46. „Unitrans” - Wojkowice Kościelne Sławomir Kacperczyk, 47. Pan Jan Mucha Radny Powiatu Będzińskiego, 48. Aleksander Draus, 49. Teresa Wieczorek, 50. As Vending Sp. z o.o. Żory, 51. Urszula Bednarczyk – agent Pzu z Boguchwałowic, 52. Tadeusz Nikratowicz Wojkowice Kościelne. Oraz Wszystkim darczyńcom indywidualnym Serdecznie Dziękujemy

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 2018-02-01
2
Data : 2018-02-02
3
Data : 2018-02-03
4
Data : 2018-02-04
5
Data : 2018-02-05
6
Data : 2018-02-06
7
Data : 2018-02-07
8
Data : 2018-02-08
9
Data : 2018-02-09
10
Data : 2018-02-10
11
Data : 2018-02-11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

Plan lekcji

Office 365

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

Pedagog

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Projekt promujący czytelnictwo dla uczniów klas II – VI szkoły podstawowej.

GŁÓWNYM CELEM PROGRAMU JEST ZACHĘCENIE UCZNIÓW DO CZYTANIA.

Każdy uczestnik programu:

- Czyta książki;

- Potrafi sformułować krótką opinię o nich;

- Wartościowo i ciekawie spędza czas wolny;

- Rozwija zainteresowania i wyobraźnię; kształtuje właściwy system wartości.

 

 

Program skierowany jest do uczniów klas II – VI szkoły podstawowej. Można do niego dołączyć w dowolnym momencie, należy jednak uzupełnić zaległe prace (według wzoru i listy odpowiedniej dla swojego przedziału wiekowego). Są dwie listy książek: dla klas II – III oraz IV – VI(załącznik). Każdy uczeń, który chce wziąć udział w programie, wybiera ze „swojego” wykazu cztery pozycje na rok i opracowuje je na pobranej z biblioteki karcie. Gotowe prace oddajemy do biblioteki, są umieszczane na gazetce i stronie internetowej.

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie, którzy opracowali cztery książki otrzymują szóstki (oceny cząstkowe) z języka polskiego.

Uczestnik programu, który na koniec klasy III i koniec klasy VI wypełni 20 kart, otrzymuje pamiątkowy dyplom, nagrodę książkową oraz wszystkie swoje prace w formie książeczki wydanej przez bibliotekę.

Książka, która jest lekturą w danym roku szkolnym nie wchodzi do projektu.

Czas trwania projektu rozpoczyna się 1.X.2016 a zakończy 30.IV.2017r.

Prace proszę składać w bibliotece.

 

Lista książek do opracowania:

Klasa II – III SP

1. Jaworczakowa Mira– Jacek, Wacek i Pankracek.

2. Jędrzejewska-Wróbel Roksana – Siedmiu wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii.

3. Krzemieniecka Lucyna – Leśne rachuneczki

4. Andersen H. Ch. – Dziecię elfów.

5. Bahdaj Antoni – Pilot i ja.

6. Milne A. A. – Chatka Puchatka, Kubuś Puchatek

7. Szpalski Karol, Załucki Marian – Ananasy z naszej klasy.

8. Brzechwa Jan – Tańcowała igła z nitką, Przygody Pchły Szachrajki, i inne.

9. Gellner Dorota – Prosto w słońce.

10. Bedford Dawid – Gdzie jest Mikołaj?

11. Usenko Natalia – Listonosz Pat – seria.

12. Motlova Milada – Adaś i Ewa w szkole.

13. Nowak Ewa – Lina Karo.

14. Sudoł Barbara – Kogutek Ziutek – seria.

15. Potter Beatrix – Tomek Kociak, Piotruś Królik i inne.

16. Fabisińska Liliana – Martynka – seria.

17. Śmigielska Krystyna – Tekla.

18. Drzewiecka Katarzyna – Piątka z zakątka.

19. Kleniewska-Kowaliszyn Krystyna – Magda, Paweł i T.

20. Szelburg-Zarembina Ewa – Najmilsi.

21. Kownacka Maria – Kajtkowe przygody.

22. Chotomska Wanda – Pięciopsiaczki.

23. Webb Holly – Zaopiekuj się mną – seria.

24. Bentley Sue – Magiczny Kotek – seria.

25. Wicha Marcin – Bolek i Lolek – seria.

26. Grabowski Jan – Reksio i Pucek.

27. Herman Gail – Scooby-Doo! – seria.

28. Śniarowska Julia – Parauszek – seria.

29. Disney – Król Lew, Ratatuj!, Puchatkowy skarbczyk niezwykłych dni.

30. Kruger Maria – To my! Dwa kopciuszki!

31. Centkiewicz Czesław – Anaruk, chłopiec z Grenlandii.

32. Krzemieniecka Lucyna – Z przygód Krasnala Hałabały.

33. Łochocka Hanna – O wróbelku Elemelku.

 

Lista książek do opracowania

Klasa 4-6

1. Bahdaj Adam – Tańczący słoń.

2. Burnet Frances Hodgson – Tajemniczy ogród, Mała Księżniczka.

3. Dahl Road – Matylda.

4. Defoe Daniel – Robinson Crusoe.

5. Dickens Charles – Opowieść wigilijna.

6. Funke Kornelia – Król złodziei.

7. Hemingway E. – Zielone Wzgórza Afryki.

8. Horse Harry – Ostatni Rozbitkowie.

9. Knight Eric – Lessie, wróć!

10. Kleinbaun N. H. – Stowarzyszenie uparłych poetów.

11. Kruger Maria – Ucho, dynia, sto dwadzieścia pięć!

12. Lewis Clive Staples – Opowieści z Narnii (bez pierwszego tomu)

13. Lindgren Astrid – Bracia Lwie Serce.

14. Makuszyński Kornel – Szaleństwo Panny Ewy, Awantura o Basię.

15. Maleszka Andrzej – Magiczne drzewo.

16. Minkowski Aleksander – Marta Patton – seria.

17. Muchamore Robert – kurier.

18. Musierowicz Małgorzata – seria Jeżycjada.

19. Mull Brandon – Baśniobór.

20. Niemycki Mariusz – InterCyna; Ptak, Cyna i luneta Wisielca.

21. Olech Joanna – Pompon w rodzinie Fisiów.

22. Ożogowska Hanna – Głowa na tranzystorach, Tajemnica zielonej pieczęci, Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek.

23. Papuzińska Joanna – Wędrowcy.

24. Porter Eleonor H. – Pollyana.

25. Saint Antoine de-Exupery – Mały Książę.

26. Schmitt Eric Emmanuel – Oskar i Pani Róża.

27. Sempe, Gościnny – Seria o Mikołajku.

28. Stevenson R. L. – Wyspa skarbów.

29. Szklarski Alfred – Seria o Tomku Wilmowskim.

30. Szymeczko Kazimierz – Wywrotka, Fałszerze w sieci, Czworo i kości, Pan Samochodzik.

31. Wicher Barbara – seria Tybald..

32. Wojtyszko Maciej – Bromba i inni.

33. Wildick E. W. – Ptaszek Jones.

34. Verne Juliusz – wszystkie książki.